Još je jedno maturalno putovanje prošlo, a naši osmaši vratili su se puni dojmova. U periodu od 13. do 16. lipnja 2023. boravili su u Segetu Donjem, u Resortu Eklata Medena.
Tijekom četiri dana imali su priliku razgledati mnoge znamenitosti Lijepe Naše, kao i provesti ugodno vrijeme u druženju, zabavi i stvaranju uspomena. Već prvog dana razgledali su Cerovačke špilje u kojima su upoznali čudesan svijet krškog podzemlja Donje spilje te doputovali u Šibenik i obišli gradsku jezgru i jedinstvenu katedralu Sv. Jakova. Tijekom putovanja posjetili su Dubrovnik i žičarom se popeli na Srđ, obišli arheološki park Salonu, a uz lokalnog vodiča upoznali gradske jezgre te vrijednu spomeničku baštinu Splita i Trogira. Zadnjeg dana prošetali su i razgledali Zadar te solanu u Ninu gdje su se upoznali s procesom proizvodnje soli. Svakako, bilo je ovo putovanje za pamćenje koje je zaokružilo jedno osmogodišnje školovanje.






